Paadunud jalgpallifännidele, kes oma lemmikklubi igal võimalusel vaatamas käivad, pole lõbu üldsegi mitte odav. Staadionile pääsemiseks on vahel vaja reisida nii lennukite, rongide kui ka autodega.
- Arsenali Emiratesi staadion Foto: EPA
Beriliinis tegutsev reiside uuringufirma GoEuro ja rakendus Onefootball tegid aga uuringu, kus selgitasid välja, millistes riikides saab parima elamuse väiksema raha eest. Muidugi on üks tähtsamaid faktoreid pileti hind, aga arvestada tuleb ka jalgpalliliiga kvaliteedi ja mängivate meeskondadega.
Seega, millised riigid pakuvad head jalgpalli odava hinnaga? CNBC on välja toonud kümme riiki, kuhu tasub minna jalgpalli vaatama.
Brasiilia
Brasiilia kõrgema liiga mängude keskmine piletihind on vaid 28,5 dollarit. Brasiilias asuv Maracana staadion on teinud ka pealtvaatajaskonna rekordi – 200 000 inimest. See oli 1969. aastal, mil Brasiilia mängis Paraguayga maailmameistrivõistluste koha pärast.
Alates sellest on staadioni suurust järjest vähendatud. Praegu peavad kodumänge Maracana staadionil jalgpalliklubid Flamengo ja Fluminese.
Türgi
Pilet Türgi kõrgema liiga mängule maksab umbes 14 dollarit. Kõige suurem staadion, mida liigas kasutatakse, on Telekom Arena, kuhu mahub 52 650 inimest. Staadionil oli 2013. aastal 52 044 inimest – siis mängis Galatasaray maailma rikkaima jalgpalliklubi Real Madridiga.
Itaalia
Itaalias maksab mängu vaatamine ühe inimese kohta keskmiselt 76,98 dollarit. San Siro staadionit, mis asub Milanis, jagavad kaks suurklubi – AC Milan ja Inter Milan. Staadioni mahutavus on 80 018 inimest ja seal toimub 2016. aasta Meistrite Liiga finaal.
Belgia
Belgias tuleb ühe jalgpallimängu eest välja käia keskmiselt 30,72 dollarit. Kõige tähtsam on Jan Breydeli staadion, kus mängivad tippklubid Club Brugge ja Cercle Brugge.
Staadionile mahub 29 902 inimest ja see ehitati eeldusega, et ta saab mõlema klubi jaoks koduväljakuks. King Baudouini staadionil on suurem mahutavus, aga seda kasutab peamiselt Belgia rahvuskoondis.
Prantsusmaa
Prantsusmaal maksab pilet keskmiselt 41,28 dollarit. Üks tähtsamaid staadioneid on Stade Velodrome, kus toimusid ka FIFA 1998. aasta maailmameistrivõistluste tähtsamad mängud. See on kodustaadioniks Olympique de Marseille klubile alates 1937. aastast.
Argentina
Argentinas peavad fännid kõrgliiga mängu vaatamiseks maksma keskmiselt 30,61 dollarit. Suurim staadion on Estadio Antonio Vespucio Libertim, mida teatakse ka River Plate staadioni nime all. Sinna mahub 61 688 inimest ja koduklubiks on River Plate FC.
Inglismaa
Jalgpallifännid peavad Inglise kõrgliiga mängude vaatamiseks välja käima keskmiselt 82,60 dollarit. Kõige suurem on Wembley staadion, kus peamiselt mängib siiski Inglismaa rahvuskoondis. Üks uuemaid ja suuremaid staadioneid on Emirates Stadium, mida kasutab koduväljakuna Arsenali jalgpalliklubi. Staadion valmis 2006. aastal.
Portgual
Keskmine piletihind Portugali kõrgliiga mängule on 36,33 dollarit. Üks tuntumaid klubisid on ehk Benfica, mis mängib Estadio da Luzi staadionil. Kokku mahub sinna 65 200 pealtvaatajat.
Hispaania
Hispaanias maksab pilet kõrgliiga mängule keskmiselt 78,09 dollarit. Üks tähtsamaid staadioneid on Camp Nou, mis on koduks kuulsusrikka Barcelona jalgpallimeeskonnale. Camp Noule mahub 98 787 pealtvaatajat.
Saksamaa
Keskmine piletihind kõrgliiga mängule pääsemiseks on vaid 35,36 dollarit. Kõige suurem staadion on Signal Iduna park, kuhu mahub 80 667 pealtvaatajat. Staadion on koduks Borussia Dortmundi jalgpalliklubile, mis on üks Bundesliga edukamaid.
Seotud lood
Dubaisse kinnisvara ostmist, kas passiivse sissetuleku või elamisloa saamiseks, saab teha mugavalt oma kodust. Milliseid võimalusi Araabia Ühendemiraatide kinnisvaraturg investoritele pakub? Miks on üürikinnisvara ostmine kasumlik otsus? Nendele ja muudele küsimustele teab vastuseid just sealses piirkonnas kinnisvaraga tegeleva ettevõtte EstKing juht Igor King.